Czyszczenie studni

Własna przydomowa studnia to przede wszystkim woda o doskonałej jakości, wprost z głębi ziemi. Posiadanie własnej studni głębinowej pozwala zaoszczędzić na opłatach za wodę z wodociągów publicznych. Mimo wielu korzyści płynących z korzystania z prywatnych studni głębinowych, należy także pamiętać o zabiegu czyszczenia studni, który powinno się wykonywać przynajmniej raz do roku oraz w chwili, gdy smak lub kolor wody studziennej się zmieniają.

Dysponując wyspecjalizowaną kadrą i nowoczesnymi narzędziami, firma HYDRA wykona kompleksowy i skuteczny zabieg czyszczenia wnętrza studni i znajdujących się w niej filtrów z nagromadzonych osadów.

Kiedy należy przeprowadzić czyszczenie studni?

Osadzające się na ścianach studni zanieczyszczenia są zjawiskiem w pełni naturalnym, polegającym na przedostawaniu się do studni wraz z wodą cząstek ziemi. Gleba po pewnym czasie zamienia się w warstwę mułu, która staje się wręcz idealnie przygotowanym siedliskiem dla mikroorganizmów.

Powstająca na ścianach warstwa biofilmu umożliwia zasiedlanie się bakterii i gromadzenie szkodliwych dla ludzi związków, co wpływa zarówno na jakość wody pitnej w budynku, jak i wydajność studni. Wówczas o oczyszczeniu studni należy pomyśleć m.in. gdy:

✅ Woda zmienia kolor na mętny.
✅ Smak wody jest nienaturalny.
✅ Woda wydziela nieprzyjemny zapach.
✅ Na naczyniach pojawiają się żółtawy nalot i rdzawe ślady.
✅ Wyprane ubrania posiadają plamy.
✅ Na ciele po myciu występują podrażnienia i reakcje alergiczne.
✅ Studnia została zalana lub nie była używana przez dłuższy czas.
✅ Wiesz, że woda mogła zostać zatruta.

Ile kosztuje czyszczenie studni?

Cena czyszczenia zależy przede wszystkim od wielkości i głębokości studni, a także jej rodzaju i ilości koniecznych do wykonania prac. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, a nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo i ocenę stanu technicznego obiektu.

Kompleksowe czyszczenie studni

Dbając o komfort naszych klientów, przeprowadzamy kompleksową usługę, która obejmuje m.in. wypompowanie wody ze studni, czyszczenie i uszczelnienie studni poprzez mechaniczne i chemiczne oczyszczanie, drobne naprawy, a także odkażenie wody po wykonanej usłudze i dezynfekcję roztworem dezynfekcyjnym. Przy czyszczeniu studni wykonujemy dokładną analizę wnętrza obiektu, co pozwala na dobranie odpowiednich i wysokospecjalistycznych metod pracy.
Nasi specjaliści dokładnie przebadają konstrukcję zamontowanego filtra, aktualny stan techniczny obiektu i rodzaj ujętej warstwy wodonośnej, aby wykonać dokładne usuwanie zanieczyszczeń chemicznych i naturalnych. Czyszczenie i regeneracja studni obejmują usunięcie warstw mułu nie tylko z filtra, ale także z całego obiektu.


Podczas naszej pracy przeprowadzamy wnikliwe i profesjonalne analizy, co umożliwia przeprowadzenie kompleksowej usługi. Posługujemy się nowoczesnym sprzętem i atestowanymi środkami chemicznymi, a wszelkie działania wykonujemy z należytą starannością i dokładnością, dbając o bezpieczeństwo Twoje i domowników. Szanujemy Twój czas, dlatego wszelkie prace wykonujemy szybko i terminowo.

Ile kosztuje studnia głębinowa? 

Koszt wiercenie studni głębinowej każdorazowo ustalany jest indywidualnie dla każdego Klienta. Cena uzależniona jest od warunków gruntowo-wodnych. Im płycej znajduje się warstwa wodonośna, tym niższy będzie koszt wiercenia. 

Na cenę studni głębinowej składają się następujące elementy: 

  • badanie hydrologiczne
  • transport maszyny wiertniczej
  • wykonanie odwiertu wraz z uzbrojeniem
  • niezbędne materiały budowlane (rury, filtry, materiały izolujące, żwir) i ich transport
  • pompowanie oczyszczające
  • test wydajności

Skontaktuj się z nami!

W celu omówienia szczegółów współpracy zapraszamy do kontaktu. Służymy fachowym doradztwem i z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Opinie naszych klientów

★★★★★

Pełen profesjonalizm, doradztwo i kompleksowość usług. Wiercenie odbyło się w sobotę, i już w ten sam dzień na miejscu był polecony hydraulik, który dobrał pompę, którą już w poniedziałek zamontował. Miła obsługa i szefowa, która dba o klienta! Co ważne firma nie pobiera opłat za pusty odwiert!

Gracjan Knap
★★★★★

Rewelacja! Fantastyczny kontakt z klientem, bardzo sympatyczna Pani Szefowa 🙂 Robota zrobiona profesjonalnie od A do Z, cena bardzo przystępna! Polecam zdecydowanie!

Kamil Kus
★★★★★

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy HYDRA, ponieważ mają bardzo dobry sprzęt , znają się na tym co robią, pracownicy są bardzo mili, a Pani, która jeż szefem tej firmy to konkretna kobieta . Bardzo polecam

Wiktoria Gruszka

“Opinie pochodzą z wizytówki Google Moja Firma i nie są zweryfikowane.”