Geotechnika – odwierty pod badania geotechniczne

Badania gruntu – ważny krok każdej budowy

Badania podłoża gruntowego są kluczowe dla każdej budowli – stabilność gruntu ma bowiem ogromne znacznie dla trwałości wszelkich konstrukcji, zarówno wzniesionych na nim, jak i podziemnych. Badania geologiczne i geotechniczne pozwalają poznać dokładne parametry gruntu i upewnić się, że stanowi on bezpieczną bazę dla budowli. Opinie geotechniczne są więc nieodzownym elementem każdej budowy, niezależnie czy jest to droga, biurowiec, czy zwykła studnia. Firma HYDRA świadczy profesjonalne usługi odwiertów głębinowych, które umożliwią przeprowadzenie badań geotechnicznych przy minimalnej ingerencji w Twoją działkę.

Co dają badania geotechniczne?

Wraz z analizami laboratoryjnymi profilu geologicznego pozwalają ustalić, jak lokalne środowisko gruntowo-wodne będzie wpływać na budowlę, która ma powstać w danym miejscu. Wsparcie geotechniki i geologii pozwala tworzyć bezpieczne konstrukcje, m.in. przez unikanie niestabilnych lub podmokłych obszarów. Badania geotechniczne powinno się przeprowadzać przynajmniej trzy razy – na etapie projektowym, w trakcie trwania budowy i po jej zakończeniu. Geotechnika jest więc nieodłącznym towarzyszem każdego placu budowy. Aby wyniki były naprawdę miarodajne, zaleca się wykonanie przynajmniej trzech nawierceń zlokalizowanych w narożach mającego powstać budynku (ewentualnie również w punkcie przecięcia się jego przekątnych). W przypadku budowli nadziemnych odwierty te są dość płytkie – przy podpiwniczonych będzie to ok. 3-5 m, a dla tych bez piwnic 3 m.

Odwierty pod badania gruntu

Dzięki naszej odwiertnicy gąsienicowej jesteśmy w stanie wykonywać punktowe odwierty sięgające nawet 100 metrów w głąb podłoża, zależnie od Twoich potrzeb. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, gwarantując profesjonalne doradztwo na każdym etapie prac. Wszystkie prace przeprowadzamy zgodnie z obowiązującymi normami. Wykonujemy zlecenia dla klientów prywatnych, przedsiębiorstw i przemysłu. W ramach naszych usług udostępniamy także dokumentację projektową każdego odwiertu.

Podejmujemy się realizacji odwiertów nie tylko do badań geotechnicznych, studni głębinowych i pomp ciepła, ale też tworzących piezometry. Są to specjalne otwory służące pomiarom poziomu swobodnego zwierciadła wody w warstwach wodonośnych. Pozwalają one także mierzyć kierunek i prędkość filtracji, temperaturę wody oraz pobierać jej próbki (np. do analizy składu chemicznego). Piezometry pozwalają też kontrolować poziom wody w studniach i innych ziemnych budowlach hydrotechnicznych.

Ponadto możemy także wykonywać odwierty rdzeniowe w betonie. Umożliwiają one pobranie próbek (zgodnych z normą PN-EN 12504) do badań wytrzymałości na ściskanie, nasiąkliwości, wodoszczelności, mrozoodporności i wielu innych cech betonu. Tego typu odwierty pozwalają także poznać dokładny skład użytej mieszanki betonowej (przydatne m.in. przy ocenie stanu starych budynków lub przejęciu inwestycji od innego wykonawcy). Nasze odwierty rdzeniowe spełniają wszystkie wymagania normy PN-EN 12390-3.

Nasza baza zlokalizowana jest w Czeluśnicy obok Jasła, jednak nasze usługi oferujemy klientom na terenie całego Podkarpacia. Dysponujemy w pełni profesjonalnym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą, co pozwala nam podejmować się zleceń nawet w bardzo wymagających warunkach. O poziomie i jakości naszych usług świadczą wysokie oceny wystawiane przez zadowolonych klientów.

Jako jedna z nielicznych firm w branży dajemy możliwość spłaty należności w ratach! Pomożemy nawet uzyskać kredyt i rozłożyć płatność na wygodne do spłaty raty.

Masz pytania dotyczące szczegółów naszej oferty? Chcesz zarezerwować termin odwiertu? Zadzwoń do nas lub napisz email! Możesz także skontaktować się z nami bezpośrednio przez zamieszczony na stronie głównej formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe. Zapraszamy do współpracy!