Odwierty pod pompy ciepła

Pompy ciepła – ogrzewanie z wnętrza ziemi

Polski klimat wymusza zimowe ogrzewanie budynków. Można to robić na różne sposoby, jednak jednym z wydajniejszych, a zarazem przyjaznym dla środowiska jest montaż gruntowych pomp ciepła. Taki nowoczesny wymiennik ciepła potrafi skutecznie ogrzać nawet bardzo duże budynki przy stosunkowo niskich kosztach operacyjnych. Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, firma HYDRA wykona dla Ciebie stosowne odwierty.

Czym są pompy ciepła?

W dużym skrócie pompy ciepła to urządzenia pozwalające pobrać energię cieplną zgromadzoną w głębokich pokładach gruntu i rozdystrybuować ją po budynku. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń grzewczych same nie wytwarzają energii, przez co nie generują żadnych spalin. Są to więc w pełni ekologiczne urządzenia, które charakteryzują się cichą pracą – można je instalować w budynkach mieszkalnych, biurach czy innych pomieszczeniach użytkowych bez obaw o hałasy. Dobrze skonstruowany system tego typu nie wydziela żadnych zapachów i nie wymaga konserwacji. Wydajny system ogrzewania geotermalnego pozwala na zmniejszenie kosztów grzewczych nawet o 75% – płacisz tylko za energię elektryczną potrzebną do napędzania pompy. Jest to więc jedna z najbardziej opłacalnych opcji grzewczych dostępnych obecnie na rynku.

Jak działają?

Zasady działania pomp ciepła nie odbiegają zbytnio od tego, z czym mamy do czynienia w lodówkach – ich wymienniki ciepła wykorzystują specjalną ciecz o bardzo niskiej temperaturze wrzenia (poniżej -10°C) do wyciągania ciepła z otoczenia. Energia cieplna jest następnie transportowana przez pompę i wykorzystywana do ogrzewania budynku.

Najczęściej wykorzystywane dolne źródło ciepła stanowią wody głębinowe. Głębokie studnie pozwalają korzystać z wód o stałej temperaturze między 8 a 12°C, zapewniających zdolność grzewczą przez cały rok. Przy wykorzystaniu jednej studni, ciecz chłodnicza będzie krążyć w zamkniętym obiegu. Jeśli zastosuje się dwie studnie, system umożliwi tłoczenie schłodzonej wody do studni chłodnej. Najczęściej w takich systemach korzysta się z dwóch odwiertów geotermalnych do 100 m głębokości.

Elementy systemu

Oprócz samej pompy ciepła i jej przyłącza, najważniejszymi elementami takiego systemu ogrzewania są:

  • Kolektory poziome – polietylenowe rury zakopywane pod poziomem przemarzania gruntu (ok. 1,5 do 2 m, zależnie od regionu kraju). Najlepsza lokalizacja to piasek wodonośny, żwir i mocno wilgotna glina. Zwykle wykorzystuje się tutaj rury o średnicy 3/4 lub 1 cala. Odległość między poszczególnymi nitkami wymiennika poziomego powinna wynosić 0,5-0,9 metra. Można zastosować przewody spiralne w celu zwiększenia powierzchni użytkowej.
  • Kolektor pionowy – wymagane jest tutaj wykonanie odwiertów do dolnego źródła ciepła i wprowadzenie do nich stosownych, połączonych ze sobą rur. W zależności od uwarunkowań glebowych w danym miejscu długość takiego kolektora powinna wynosić od 16 do 30 metrów na 1 kW mocy pompy ciepła.

Odwierty głębinowe do pomp ciepła

Oferta naszej firmy, obok studni głębinowych, obejmuje wykonywanie odwiertów pionowych potrzebnych do instalacji geotermalnych pomp ciepła. Wykonujemy odwierty dla domu i przemysłu.

Oferujemy dobór głębokości odwiertu do warunków glebowych i kompleksowe wykonanie wszelkich robót ziemnych potrzebnych do montażu pionowego glebowego wymiennika ciepła. Dzięki naszej wyspecjalizowanej odwiertnicy gąsienicowej wykonujemy odwierty sięgające 100 metrów przy minimalnej ingerencji w stan Twojej działki. Gwarantujemy najwyższą jakość usług i w pełni wykwalifikowany personel.

Oprócz wykonywania odwiertów zapewniamy także profesjonalne doradztwo na każdym etapie prac oraz dostarczenie pełnej dokumentacji projektu. Ponadto, jako jedna z nielicznych firm w branży oferujemy możliwość spłaty należności w ratach! Pomożemy nawet uzyskać kredyt i rozłożyć płatność na wygodne do spłaty raty.

Nasza baza zlokalizowana jest w Czeluśnicy, ale świadczymy nasze usługi na terenie całego Podkarpacia (m.in. Jasło, Dukla, Krosno, Brzozów, Strzyżów).

Masz pytania dotyczące szczegółów naszej oferty? Chcesz zarezerwować termin odwiertu? Zadzwoń do nas lub napisz email! Możesz także skontaktować się z nami bezpośrednio przez zamieszczony na stronie głównej formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe. Zapraszamy do współpracy!

Ile kosztuje odwiert pod pompę ciepła? 

Koszt odwiertu pod pompę ciepła za metr bieżący ustalany jest indywidualnie dla każdego zlecenia i zależy m.in. od głębokości odwiertu oraz możliwości terenu.

Jaka powinna być głębokość odwiertu pod pompę ciepła? 

Głębokość wiercenia uzależniona jest od wielu czynników m.in. zapotrzebowanie energetyczne, wielkość terenu, możliwości techniczne. 

Opinie naszych klientów

★★★★★

Pełen profesjonalizm, doradztwo i kompleksowość usług. Wiercenie odbyło się w sobotę, i już w ten sam dzień na miejscu był polecony hydraulik, który dobrał pompę, którą już w poniedziałek zamontował. Miła obsługa i szefowa, która dba o klienta! Co ważne firma nie pobiera opłat za pusty odwiert!

Gracjan Knap
★★★★★

Rewelacja! Fantastyczny kontakt z klientem, bardzo sympatyczna Pani Szefowa 🙂 Robota zrobiona profesjonalnie od A do Z, cena bardzo przystępna! Polecam zdecydowanie!

Kamil Kus
★★★★★

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy HYDRA, ponieważ mają bardzo dobry sprzęt , znają się na tym co robią, pracownicy są bardzo mili, a Pani, która jeż szefem tej firmy to konkretna kobieta . Bardzo polecam

Wiktoria Gruszka

“Opinie pochodzą z wizytówki Google Moja Firma i nie są zweryfikowane.”