Studnie przemysłowe

Studnie głębinowe znajdują zastosowanie w sektorze rolniczym (do nawadniania pól i karmienia zwierząt gospodarczych), przemysłowym oraz do zaopatrzenia w wodę mieszkańców gmin i miast. 

Wydajność przemysłowej studni głębinowej sięga nawet do 5.000 m3 na dobę. Oferujemy odwierty i budowę studni przemysłowych na terenie Podkarpacia i Małopolski. W ofercie wiercenie studni o głębokości do 3000 metrów głębokości, średnica otworu studziennego dostosowywana jest do głębokości studni. Świadczymy kompleksowe usługi od lokalizacji warstw wodonośnych przez odwiert, budowę i uzbrojenie studni. 

Jak wykonujemy studnie głębinowe przemysłowe?

Zanim wykonamy przemysłowe studnie głębinowe nasz wykwalifikowany zespół przeprowadzi dokładne badanie warunków hydrologicznych. Badania geologiczne umożliwiają nam analizę budowy geologicznej oraz zlokalizowanie poziomów wodonośnych. Badając strukturę geologiczną i lokalizując warstwy wodonośne, jesteśmy w stanie wskazać najlepszą lokalizację dla studni. Następnie przechodzimy do realizacji. Do wiercenia studni głębinowej w trudnym terenie używamy płuczki wodnej lub młota dennego na sprężone powietrze. Zaawansowany sprzęt pozwala nam przewiercić się nawet przez najtwardsze pokłady skalne. Wiercimy przemysłowe studnie głębinowe na terenach górskich i nizinnych.

Stosujemy rury wiertnicze wykonane ze specjalnego stopu metali o dużej średnicy, nie są to nie są to standardowe rury PCV-U, wykorzystywane do budowy standardowych studni głębinowych dla domów jednorodzinnych. Dodatkowo rury mają większą średnicę. Jako nieliczni w regionie stosujemy innowacyjny system betonowania każdej z warstw. Do przemysłowych ujęć wody dodatkowo stosujemy specjalne rurociągi, przepompownie oraz stacje uzdatniania wody. W przypadku studni głębinowych wykorzystujemy pompy przemysłowe, które bez problemu są w stanie przepompować nawet kilkuset metrów sześciennych wody w godzinę. Celem uzyskania jak najwyższej jakości wody, w razie potrzeby odcinamy niektóre pokłady wód głębinowych. Zapewniamy fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji.

Wieloletnie doświadczenie, wiedza i nowoczesne zaplecze technologiczne przekładają się na najwyższą jakość oferowanych usług.

Dla kogo studnie przemysłowe

Najczęstsze zastosowanie przemysłowych studni głębinowych o wysokiej wydajności:

  • nawodnienie pól rolniczych i sadów
  • przemysł spożywczy
  • produkcja wody mineralnej i źródlanej
  • przemysł chemiczny
  • myjnie bezdotykowe
  • zaopatrzenie w wodę mieszkańców gmin i miast
  • produkcja betonu.

Ile kosztuje przemysłowa studnia głębinowa?

Koszt wiercenia przemysłowej studni uzależniony jest od wielu czynników, w szczególności od jej głębokości oraz ukształtowania terenu.

Opinie naszych klientów

★★★★★

Pełen profesjonalizm, doradztwo i kompleksowość usług. Wiercenie odbyło się w sobotę, i już w ten sam dzień na miejscu był polecony hydraulik, który dobrał pompę, którą już w poniedziałek zamontował. Miła obsługa i szefowa, która dba o klienta! Co ważne firma nie pobiera opłat za pusty odwiert!

Gracjan Knap
★★★★★

Rewelacja! Fantastyczny kontakt z klientem, bardzo sympatyczna Pani Szefowa 🙂 Robota zrobiona profesjonalnie od A do Z, cena bardzo przystępna! Polecam zdecydowanie!

Kamil Kus
★★★★★

Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług firmy HYDRA, ponieważ mają bardzo dobry sprzęt , znają się na tym co robią, pracownicy są bardzo mili, a Pani, która jeż szefem tej firmy to konkretna kobieta . Bardzo polecam

Wiktoria Gruszka

“Opinie pochodzą z wizytówki Google Moja Firma i nie są zweryfikowane.”