Studnie głębinowe Gorlice

Temat studni głębinowych powraca w szybkim tempie. Chęć posiadania niezależnego źródła wody w dobie ocieplenia klimatu i wysokich cen wodociągowych to idealne rozwiązanie. Nasza firma oferuje wiercenie studni głębinowych w miejscowości Gorlice i na terenie województw małopolskiego i podkarpackiego. Własne źródło wody to nie tylko komfort finansowy, ale także zabezpieczenie przed ewentualną suszą. Studnia głębinowa daje także możliwość instalacji pompy ciepła, która posłuży do ogrzania domu. Jak można zauważyć, kopanie studni niesie za sobą wiele korzyści w porównaniu z jednorazowym wydatkiem finansowym.

Wiercenie studni głębinowej Gorlice

Odwiert pod studnie głębinowe to proces składający się z kilku etapów. Posiadamy uprawnienia OUG na wykonywanie prac wiertniczych. Nasza firma wykonuje prace od samego pomysłu i umiejscowienia studni, aż po oddanie jej do użytku. Każdy etap jest starannie przygotowany i kompleksowo wykonany. Wykonujemy odwierty niezależnie od warunków gruntowych, tak by zapewnić Państwu jak najszybsze wykonanie odwiertu pod studnię głębinową. Wiercenie studni w zależności od podłoża jest za pomocą specjalistycznego sprzętu, dostosowanego do terenu. W przypadkach gdzie wjazd cięższego sprzętu jest niemożliwy, wiercenie studni odbywa się maszynami ręcznymi. Ważne, by przed rozpoczęciem prac sprawdzić głębokość warstwy wodonośnej. Ma to wpływ na ewentualną głębokość studni. Zawsze służymy fachowym doradztwem. Wyróżnia nas profesjonalizm i konkurencyjna cenowo oferta.

Metoda wiercenia studni

Oferujemy wiercenie studni głębinowej metodą udarową, bez płuczki wodnej, dzięki temu studnie są bardziej wydajne. Prace wykonujemy nowoczesną wiertnicą, z dużymi możliwościami technicznymi. Zaawansowane maszyny pozwalają nam wykonać odwiert w różnych terenach, przewiercimy się przez najtwardsze pokłady skalne. Wykorzystywana metoda nie powoduje zniszczeń na działce. Wytyczenie miejsca wiercenia odbywa się w oparciu o analizę warunków hydrologicznych na działce klienta, która pozwala na lokalizację poziomów wodonośnych. Proponujemy także wiercenie studni głębinowej w studniach istniejących. Wykonujemy także odwierty pod pompy ciepła.

Badanie wydajności studni głębinowej Gorlice

Każda studnia głębinowa przechodzi badanie wydajności. Studnie głębinowe, jak wiadomo, mają większą wydajność niż studnie kopane i potrzebują do prawidłowego użytkowania pompy tłoczącej wodę ze studni. Pompa głębinowa wspomaga wydobycie wody na powierzchnię i możemy wyróżnić 3 rodzaje pomp:

  • pompy samozasysające
  • pompy zatapialne
  • pompy głębinowe

Pompy te różnią się między innymi możliwościami przepustowymi i zasięgiem głębokości. Czerpanie wody np. za pomocą pompy samozasysającej jest najtańszym rozwiązaniem (zasięg maksymalnie do 8 m), ale za to pompa taka jest mniej wydajna niż np. przy użyciu pompy głębinowej, gdzie zasięg jej może sięgać ponad 10 m.Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą studni głębinowych na terenie Gorlic i pobliskich miejscowości tj. Zagórzany, Biecz, Bobowa, Lipinki, Moszczenica, Ropa, Sękowa, Uście Gorlickie i innych. Nasi specjaliści pomogą i przedstawią proces kopania studni oraz zadbają o szybki dopływ wody do mieszkania czy biura. Zachęcamy do kontaktu!